Image
Image

45001:2018

TEMEL EĞİTİM

BASIC TRAINING

International Certification

ISO 45001:2018 İSG YÖNETİM SİSTEMİ TEMEL EĞİTİMİ

ISO 45001 Temel eğitimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin ne olduğu, temel kavramlar, Risk tabanlı düşünme konularından bahsedilir. Ayrıca Her proses için Her Proses İçin Fırsat ve Risklerin Belirlenmesi ve bu risklerin nasıl yönetileceği bu eğitimin en temel içerikleridir. Katılımcılar bu eğitimi aldıklarında acil durum planlamalarını, kaza ve ramak kala faaliyetlerini, ilgili mevzuatlarını öğrenmiş olacaklardır. Etkin Bir İSG Uygulamasının Bir Kuruluşa Olan Faydası da pratik çalışmalarla pekiştirilmektedir.

ISO 45001:2018 İSG YÖNETİM SİSTEMİ İÇ TETKİK EĞİTİMİ

ISO 45001 iç tetkik eğitimi ile  Denetim Kavramı ve Tipleri, Denetçi ve Baş Denetçi Sorumlulukları, Denetimlerin Planlanması, Denetleme ve Denetleme Teknikleri, Denetim Tipleri konuları işlenerek denetçiliğin en önemli vasıflarından olan Soru Sorma Kabiliyeti geliştirilmiş olur. İç tetkikçi adayları aldıkları bu eğitim sayesinde Denetim Bulguları saptama, denetimi raporlama, denetimde zorlukları yönetme, ekip koordinasyonu, zaman yönetimi uygunsuzluk tespiti ve sınıflandırılması becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

ISO 45001:2018 İSG YÖNETİM SİSTEMİ DOKÜMANTASYON EĞİTİMİ

Bu eğitimde ISO 45001:2018 İSG Yönetim Sistemi Dokümantasyon  İle İlgili Genel Tanımlar ve standardın tüm maddeleri ile ilgili dokümantasyon gerekliliklerinden bahsedilir. İSG politikası, İSG  hedefleri, planlama, kaza ve ramak kala olaylar, risk ve fırsatlarla ilgili dokümantasyon hazırlanırken dikkat edilecek hususlar bu eğitimin  en önemli konuları arasındadır. Ayrıca iç tetkik ve Yönetim Gözden Geçirme gibi standart maddeleri için dokümantasyonlarda olmazsa olmazlardan bahsedilir. Genel olarak formlar, planlar, çizelgeler, doküman numaralandırma hususları örneklerle anlatılır.

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara