Image
Image

9001:2015

International Certification

ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

Ürün veya hizmetlerin kalitesinin, müşteri beklentilerini karşılamasını sağlamayı amaçlayan iş süreçleri ve gereklilikleri içeren sistem ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemidir. ISO 9001; sistemin iyileştirilmesine yönelik süreçler ve müşteriye ve yürürlükteki yasal ve düzenleyici gerekliliklere uygunluğun güvence altına alınması dahil olmak üzere, sistemin etkin bir şekilde uygulanması yoluyla müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlar.

ISO 9001’in tüm gereklilikleri geneldir ve türü veya boyutu veya sağladığı ürün ve hizmetler ne olursa olsun herhangi bir kuruluşa uygulanabilirdir.

KİMLER UYGULAYABİLİR?

Ölçeği ve sektörü fark etmeksizin tüm kurum ve kuruluşlar ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uygulayabilir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

Etkili ve uygulanabilir bir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; faaliyetinizin sınırlarını tanımanıza yardımcı olarak zaman, para ve kaynakları boşa harcamanızı önler. Risk ve fırsatları kontrollü ve sistematik olarak ele almanızı sağlar. Böylelikle değişen müşteri ihtiyaçları, personel beklentileri ve ortaya çıkan yeni teknoloji ve beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. Tüm standartların temelini oluşturduğu için diğer yönetim sistemlerini uygulamayı kolaylaştırır.

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara