Image

Sigmacert Global gururla sunar! Türkiye'nin en kapsamlı gıda laboratuvarı hizmetinizde.

Gıda güvenliğine ulusal güvenlik kadar önem vererek ve toplum sağlığını en üst düzeyde koruyarak, endüstriyel ve sosyal sorumluluğumuz ile yaptığımız tüm çalışmalarla birlikte bilimsel ve akademik titizlik göstererek yaptığımız güvenilir ve hızlı analizler gıda endüstrisini üretimden tüketime kadar desteklemektedir.

SQR International Certification

HİJYEN ANALİZLERİ

Her tüketicinin güvenli ve kaliteli gıdaya ulaşma hakkı vardır. Fakat dünyanın her yerindeki insanlar güvenli olmayan gıdaları tüketmekten hastalanmaktadır. Bu tür olaylar, bir gıda işletmesinin gıda hijyeni ve güvenliği taahhüdünün açık bir kanıtıdır. Gıda hijyeni, gıda güvenliğini sağlamanın ve gıda kaynaklı hastalıkları önlemenin çok önemli bir yönüdür. İster restoranlarda yemek pişirirken, ister bir catering hizmetinde veya bir gıda fabrikasında çalışırken, gıda hijyenini sağlamak, zararlı bulaşmayı uzak tutmak iyi kalitede hijyen kuralını gerektirir.

Gıda hijyeni, bir gıda üretim işletmesinin halk sağlığını mikrobiyal kontaminasyonun neden olabileceği gıda kaynaklı hastalık risklerinden korumak için uyguladığı uygulamadır.

Gıda sektöründe hijyen ve sanitasyon, yüzlerce insanın sağlığını ve refahını geliştirmede ve korumada hayati bir rol oynamaktadır. Gıdalar, malzemeler ve ekipmanlar, gıdaların üretimi ve tüketiciye ulaşımına kadar olan her aşamasında insanlar tarafından sürekli olarak işlenmeye tabidir.

Gıda sektöründe hijyen analizlerinde personel hijyen analizleri, ekipman hijyen analizleri, gıda işletmesinin ve üretim alanının ortam havalarının hijyen analizleri gibi yapılan pek çok analizler önem arz etmektedir.

Hijyen Analizleri

Ortam Havası TEKLİF AL

Ortam Havası | Ürün Standart No:

ANALİZLER
Küf-Maya
Toplam Aerobik Mezofilik Bakteri
Ekipman Swap Analizi TEKLİF AL

Ekipman Swap Analizi| Ürün Standart No:

ANALİZLER
Aerobik Mezofilik Toplam Canlı Sayım
scherichia coli Tespiti ve Sayımı
Fosfataz Aktivitesi (Fenol Değeri Olarak mg/0.5 mL)
Toplam Koliform Sayımı
Yüzey Swap Analizi TEKLİF AL

Yüzey Swap Analizi | Ürün Standart No:

ANALİZLER
Staphylococcus aureus
Escherichia coli
Toplam Koliform Bakterilerin Sayımı
Personel Swap Analizi TEKLİF AL

Personel Swap Analizi | Ürün Standart No: TS 5004/2021

ANALİZLER
Staphylococcus aureus
Escherichia coli
Enterobactericeae
Toplam Koliform Bakterilerin Sayım
OC
PS

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara